MIT Concept Vespo Work Center, Denizli

Spor Kıyafetleri, İşçi Kıyafetleri, Promosyon Giyim, Bebek Giyim

Denizli Yatak Odası, Denizli Banyo, Denizli Mutfak,

  • tr
  • en
  • de

Sürdürülebilirlik

Ürün Kategorileri

Sürdürülebilirlik

Sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğe odaklanıyoruz.

Sürdürülebilirlik Neden Önemli?

Sürdürülebilirlik önemli çünkü geleceği önemsiyoruz. Doğal Dünya’nın parçası olarak işlerimizi ve faaliyetlerimizi sürdürmek için doğal kaynakların kullanımına bağımlıyız. Sürdürülebilirlik kısaca, doğal çevremizi, insan ve ekolojik sağlığı korumayı amaçlarken, yaşam tarzımızdan ödün vermeden inovasyonu teşvik eder.

GOTS (Global Organik Tekstil Standartı) ekoloji ve sosyal sorumluluğu destekleyen bir sertifikadır.

GOTS sertifikası, sertifikalı tekstil kuruluşlarının “Çevre Kriterlerine” uyumlu olduğunun teminatıdır; bu çevre kriterleri, sağlık ve çevreye zararlı maddelerin üretim ve işlemenin herhangi bir safhasında kullanımını yasaklar.
Teknik Kalite ve Toksisite kriterleri, teknik kalite standartlarının karşılanması ve istenmeyen kalıntıların asgaride tutulmasını temin eder.

GOTS Sosyal Kriterleri tüm işleyici, üretici ve satıcıların aynı temel standartların uygulanmasını zorunlu kılar. Bu temel kriterler arasında çocuk işçi çalıştırmama zorunluğu, zorla işçi çalıştırma yasağı, ayrımcılığın her türlüsünün yasaklanması, istihdam sırasında özgür seçim hakkı, güvenli ve hijyenik çalışma ortamının sağlanması, düzenli istihdamın sağlanması, sendikaya katılmak ve toplu pazarlık gibi haklar yer almaktadır.